image

PeyamaKurd - İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde HDP seçmenine beddua okuyan ve ardından sözlerini geri aldığını dile getiren AKP milletvekilli Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi.

Akşener yaptığı açıklamada, "Kırmızı bültenle aranan kardeşinin ayağına devletin televizyonunu gönderip röportaj yapacaksınız. Sonra çıkıp sırf size oy vermiyorlar diye bu memleketin insanlarına bela okuyacaksınız. Yazıklar olsun” ifadesini kullandı.

Akşener, Özhaseke’nin HDP’li seçmenlere yönelik sözlerine tepkilerini şu şekilde sürdürdü:

“AKP Genel Başkan Yardımcısı’nın akıl almaz sözleriyle şahit olduk. Bu yönetici çıktı bu ülkenin 6 milyon vatandaşına Allah belanızı versin dedi. Milletine bela okuyan bir siyasetçi. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk. Bu Türk siyasi tarihinde utançla hatırlanacak bir terbiyesizlik. Nereden nereye geldi Türkiye, değil mi? Dün kendinden olmayana terörist diyen bu zihniyet bugün işi iyice abartıp kendine oy vermeyene bela okur hale geldi. Bir yandan APO’nun mektubunu okutturup el birliğiyle teröriste güzellemeler yapacaksınız. Kırmızı bültenle aranan kardeşinin ayağına devletin televizyonunu gönderip röportaj yapacaksınız. Sonra çıkıp sırf size oy vermiyorlar diye bu memleketin insanlarına bela okuyacaksınız. Yazıklar olsun.”

Akşener konuşmasının devamında kimseye vatandaşlık hakkını kullandı diye bela okuyamazsınız diyerek, “İşte size AKP yöneticilerinin gerçek yüzü. Çıktığım her televizyon programında her konuşmamda defalarca söyledim. Bu memleketin hiçbir vatandaşı herhangi bir partinin kulu, kölesi, marabası değildir. Oy vermek bir vatandaşlık hakkıdır ve kimse oy verdiği partinin politikalarından sorumlu değildir. Seçim olur milletimiz önündeki seçeneklerden birine oyunu verir ama sırf vatandaşlık hakkını kullandı diye kimseye suçlu muamelesi yapamazsınız. Böyle devlet yönetilmez” dedi.