image

PeyamaKurd - Başkent Tahran'da öldürülen nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesinin ardından tartışmalar sürerken, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Müslim Şahdan’ın Irak’ta öldürüldüğü ileri sürüldü.

Öldürülen komutan ile ilgili RT Arabic televizyonu, Iraklı kaynaklara dayandırdığı haberinde, İran Devrim Muhafızları’nın komutanlarından biri olan Müslim Şahdan’ın, Irak’ta Suriye sınırı yakınlarında öldürüldüğünü duyurdu.

Haber kaynaklarının aktardığına göre, Şahdan’ın dün akşam saatlerinde Irak-Suriye sınırındaki El-Kaim sınır kapısından geçtikten sonra aracına insansız hava aracıyla bir saldırı düzenlendiği vurgulandı.

Suriye ve Irak sınırında bulunan Elbu Kemal’den gelen Şahdan dışında araçta olan diğer 3 kişinin de hayatını kaybettiği belirtilirken, Şahdan’ın konvoyunun toplamda 3 araçtan oluştuğu kaydedildi.

Ayrıca konuyla ilgili Lübnan merkezli Al-Mayadeen televizyonuna konuşan kaynaklar ise, Devrim Muhafızları ordu komutanlarından Şahdan’ın öldürüldüğü iddiasını yalanladı.