image

PeyamaKurd - Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk’te Kübra Par'ın programında ortalığı karıştıracak iddialarda bulundu.

Perinçek, Kobani olayları nedeniyle tutuklanan ve Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından Kars Belediye Başkanlığı görevinden alınan HDP'li Ayhan Bilgen'in dünkü açıklamalarına yönelikte konuştu Perinçek’in Abdullah Öcalan ile ilgili iddiası ise gündem oldu.

“Devlet, Öcalan'ı çıkartacak”

Perinçek, "Türk devleti kısa zaman sonra Abdullah Öcalan'ı çıkartacak "Silahları bırakın, biz yanlış yaptık" dedirtecek. Televizyonlara falan çıkartacak. Türk devleti çıkartacak, göreceksiniz. Şu an devletin, MİT'in elinde oyuncak durumunda. Onu kullanıyorlar." dedi. 

Bilgen’in açıklamalarına ilişkin de konuşan Perinçek, “Ayhan Bilgen’in bu tavrı çok cesur. Halk tarafından alkışlanacaktır. Bu tavır, çoğunlukta olan tavır. Bizim Kürtlerimiz içerisinde de alkışlanacaktır. Bu bir çığır açıyor. Şimdiye kadar seslendirilemedi korkulardan dolayı. Ayhan Bilgen’in çatır çatır ortaya koyması cesur bir adımdır” dedi.