image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle yayımladığı mesajda salgının zor koşullarına rağmen özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle mesaj yayımlayan Başbakan Mesrur Barzani, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının zor koşullarına rağmen özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

"Özenli çalışma ve fedakarlıktan gurur duyuyorum"

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Başbakan Mesrur Bazani, Uluslararası Eğitim Günü'ne atıfta bulundu.

Başbakan Barzani, öğretmenlerin salgının zor koşullarına rağmen gösterdikleri çabadan övgüyle bahsederek, ”Uluslararası Eğitim Günü’nde Kürdistan'daki öğretmenlerin Kovid-19 salgınının çocuklarımızın eğitimi üzerindeki etkisini en aza indirmek için gösterdikleri özenli çalışma ve fedakarlıktan gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.

Başbakan'dan öğretmenlere teşekkür

Ayrıca Başbakan, “Bunun zor bir görev olduğunu biliyorum” diyerek, “Devam eden ekonomik zorluklara rağmen özverili hizmetiniz ve desteğiniz için teşekkür ediyorum” mesajı verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) 24 Ocak tarihini geçtiğimiz yıl ilk kez dünyada "Uluslararası Eğitim Günü" olarak ilan etmesinin ardından BMGK, eğitimin barış ve kalkınmadaki öneminden dolayı, 24 Ocak tarihini “Uluslararası Eğitim Günü” olarak belirledi.