image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti, Başbakan Mesrur Barzani’nin liderliğinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 2021 bütçe yasa tasarısı hakkında açıklama yaptı.

Planlama Bakanı Dara Reşid, Bağdat’la müzakere heyetinin, görüşmeler ve bütçe kabul süreciyle ilgili brifing vermesinin ardından, Kürdistan Bölgesi bütçe yasa tasarısıyla ilgili son çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakan Dara Reşid, önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın zamanda 2021 yılı bütçe yasa tasarısının yakında hazır olacağını söyledi.

Gündemdeki konuların ele alındığı yazılı açıklamada, Başbakan Mesrur Barzani’nin Kürdistan Bölgesi’nin bütçe yasası maddelerine bağlı olduğunu, federal hükümetin de Kürdistan Bölgesi’ne karşı yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini söylediği belirtildi.

Hükümet olarak reform, gelirlerin arttırılması ve giderlerin azaltılması politikasını sürdüreceklerini vurgulayan Başbakan, maaşların temin edilmesi ve ekonominin kalkındırılması için çabalarının devam edeceğini ifade etti.