image

PeyamaKurd - Taliban'ın yönetimindeki Afganistan'da zaman zaman patlamalar yaşanmaya devam ederken yeni camide bir patlama yaşandığı açıklandı. İddiaya göre 20'den fazl kişi hayatını kaybetti.

Yerel emniyet güçlerinden yapılan açıklamaya göre, Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir camide, şiddetli patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle ölü ve yaralıların olduğu aktarıldı. Ancak, kayıplara ilişkin resmi bir açıklama yayımlanmadı.

Saldırı ile ilgili bir açıklama yayımlayan Emniyet Müdürlüğü, Hayırhane bölgesinin Sar-e Kotal mahallesindeki camide akşam namazı sırasında şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini bildirirken söz konusu olay yerine çok sayıda güvenlik ve ilk yardım ekibinin sevk edildiği ifade edildi.

Saldırı yaralıların taşındığı Kabil'in en büyük sağlık merkezlerinden olan Emergency Hastanesi, resmi Twitter hesabından açıklama yaparak, 5'i çocuk 27 kişinin tedavi altına alındığın paylaştı.

İddiaya göre 20'den fazla kişi hayatını kaybetti!

Ayrıca olayla ilgili haber yayımlayan Katar merkezli haber kuruluşu Al Jazeera, olayda yaklaşık 20 kişinin yaşamını yitirdiğini de ileri sürdü.