image

PeyamaKurd - Mevcut Başkan Donald Trump'a Kongre'nin onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik ekonomik destek paketini imzalaması çağrısında bulunan ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, uyarılarda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Trump'ın ekonomik destek paketini imzalama sorumluluğundan kaçınmasının "yıkıcı sonuçları"nın olacağını ifade etti.

Ekonomi paketi konusunda uyarılarda bulunan Biden, yaklaşık 10 milyon ABD'linin işsizlik yardımı alamayacağına, birkaç gün içinde hükümet fonunun süresinin dolacağına ve orduda maaşların ödenmesinin riske gireceğine vurgu yaparak, bir haftadan kısa sürede ise tahliye kararının süresinin dolacağı ve milyonlarca kişinin evlerinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalacağına dikkat çekti.

Ayrıca açıklamasında ekonomik destek paketi gecikirse küçük iş yerlerinin ayakta kalamayacağını ve halkın doğrudan nakit yardımı alamayacağını dile getiren Joe Biden, Kovid-19 aşısı umut vadetmesine rağmen dağıtımı için de fona ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.