image

PeyamaKurd - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Kimseye kapıyı kapatmayız” notunu düşerek “Türkiye bu kadar derin bir krizdeyken ben arkadaşlarıma kimseyle görüşemezsiniz demem, herkesle görüşürüm ve burada net ifade ederek söylüyorum; ben de herkesle görüşürüm” ifadelerini kullandığı videosunu yayımladı.

Davutoğlu söz konusu videoda eskiden CHP ile mücadele ettiğini sonrasında ise Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini kaydetti ve iktidar ile de görüşebileceklerini belirtti.

Davutoğlu'nun söz konusu videodaki konuşması şu şekilde:

''1 Ekim'den itibaren iktidarı en kararlı şekilde eleştireceğiz. Ama aynı zamanda iktidarın tutumuna da bakacağız.

Eski kabine ile bugünkü kabine arasındaki farkları herkes görüyor, bir bakacağız ne yapıyorlar. Türkiye bu kadar derin bir krizdeyken ben arkadaşlarıma kimseyle görüşemezsiniz demem, herkesle görüşürüm ve burada net ifade ederek söylüyorum; ben de herkesle görüşürüm.

Kimseye kapıyı kapatmayız. Kimseye peşin destek vermeyiz. O seçmen senin vatandaşın seçtiği kişi ile görüşmezsen o seçmeni nasıl kazanacaksın?

İnsan hakları ile ilgili bir konu gelirse şimdiden söylüyorum; desteğimiz açıktır. Efendim, düşünce özgürlüğü konusunda din ve vicdan özgürlüğü konusunda bir şey gelirse desteğimiz açıktır.

Kılıçdaroğlu olumlu bir tutum sergilediğinde geçmişteki CHP ile mücadele etmeme rağmen Sayın Kılıçdaroğlu'nu desteklemişsem şimdi de olumlu bir tavır sergilemesi halinde iktidar, 'sen geçmişte şu yanlışı yaptın orada kal' demem.

Ama kısıtlayıcı bir şey gelirse, cumhurbaşkanı hükümet sisteminin daha da otoriterleşmesi için bir talep gelirse o konuda kırmızı çizgimiz var.

Niye bu kadar çaba sarf ediyoruz? Ülke menfaati için değil mi? Önümüzdeki dönemde de ülke menfaati söz konusu ise herkesle görüşürüz.''