image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye” İstanbul Buluşması'nda konuştu.

14 Mayıs'taki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın kazandığı milletvekili sayısını hatırlatan Erdoğan, "Her şeyden önce milletimiz parlamentoda 323 vekil ile tercihini Cumhur İttifakı'ndan yana yaptı. Sizin yasama olarak parlamentoda bir şey yapma şansınız yok. Milletimiz bu iradeyi Cumhur İttifakı'na verdi. Koalisyon günlerine, eski Türkiye günlerine hayır diyerek cumhurbaşkanlığı sistemine yeniden onay vermiştir" dedi.

İspatlamazsan, namertsin! 

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TRT'deki konuşmasını da eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

Sayın Kılıçdaroğlu, TRT'de bizim terör örgütleri ile görüştüğümüzü söylüyor. Bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleri ile temsilcileri ile görüşme yaptığımızı ispatlamak müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İspatlayamazsan namertsin. Biz terör örgütleri ile görüşme değil onları inlerinde vurmadık. Sen ise Kandil'den talimat alarak bunların parti binalarına bile değil parlamentoda odalarında görüşme yapıyorsun. Beraber yol haritasını çiziyorsun. Asla bizim terör örgütleri ile bir araya gelmemiz kozmik odalarda toplantı yapmamız sözkonusu değildir.

Kılıçdaroğlu'nun karşıya karşıya televizyona çıkma çağrısına da yanıt veren Erdoğan, "Bizi televizyona çağırıyorsun. Şöhret olmak istiyorsun. Sana şöhret minderi vermeye niyetimiz yok" dedi.