image

PeyamaKurd - AK Parti listelerinden milletvekili seçilen HÜDA PAR'lı Serkan Ramanlı, Meclis yeminiyle ilgili sosyal medyada tartışılan sözleri hakkında, “Milletvekili yemini konusunda hiçbir tereddüt yok. Herkes kurallara uymak zorunda. Biz de uyacağız" ifadelerini kullandı.

14 Mayıs'ta gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde AK Parti listelerinden Batman milletvekili seçilen HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, Urfa'nın Siverek ilçesinde STK’larla düzenlenen programa katılarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi.

Ramanlı bir soru üzerine Meclis’te milletvekillerinin okuduğu yemin metnini doğru bulmadıklarını söyledi.

Ramanlı,"O yemin metni doğru bir metin mi? Bana göre değil. Nasıl ki çocuklarımıza yıllarca bir ideoloji üzerine, varlığını armağan etmek üzerinden bir metin okutuldu her sabahın köründe. Nasıl ki yanlıştı, nasıl ki o yanlıştan dönüldü. Biz parti programımıza da yazdık yemin metni değiştirilmelidir. Biz o yemin metninin doğru bir metin olduğunu düşünmüyoruz" dedi.

Ramanlı “Hiç kimse bir ideoloji üzerine yemin etmemelidir. Ben CHP'li değilim. CHP'nin altı oku üzerine ben niye yemin ediyorum. Biz diyoruz ki bütün ideolojilerden insanlar sıyrılsın” ifadelerini kullandı.

"Buradan kimseye ekmek çıkmaz"

Sosyal medyada yankı bulan sözlerin ardından açıklama yapan Ramanlı, konuşmasının cımbızlandığını belirttti.

Twitter hesabından paylaşım yapan Ramanlı, "Milletvekili yemini konusunda hiçbir tereddüt yok. Herkes kurallara uymak zorunda. Biz de uyacağız. Kimse boşuna algı peşinde koşmasın. Buradan kimseye ekmek çıkmaz" ifadelerini kullandı.