image

PeyamaKurd - İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin, başkent Tel Aviv'in yakınında yer alan Rehovot kentindeki Weizmann Bilim Enstitüsü'nde düzenlenen seminerde Körfez ülkeleri ile olan normalleşme sürecine değindi.

İsrail merkezli Maariv gazetesinin haberine göre, ​​​​Amikam Norkin, Körfez ülkeleriyle yapılan normalleşme anlaşmalarında büyük ve stratejik fırsat olduğunu dile getirerek, "Körfez Hava Kuvvetleri ile ortak tatbikatlar görmemiz çok uzun sürmeyecek" ifadesini kullandı.

Seminerde konuşan İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin, ortak tatbikat yapmayı beklediği Körfez ülkelerinin isimlerini vermedi.

Norkin, ABD'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) F-35 savaş uçağı satışıyla ilgili ise, kendilerinin kalite özelliğini korumak istediklerini ifade etti.

Ayrıca İsrailli Komutan, ABD'nin BAE'ye F-35 satmasının İsrail'i etkileyeceğini vurgulayarak, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın, İsrail'in kalite üstünlüğünü korumak için iki ay önce Amerikalı mevkidaşıyla anlaştığına dikkat çekti.