image

PeyamaKurd - Ukrayna ve Rusya savaşının yanı sıra Avrupa'daki gelişmelere değinen İtalya'daki ortak görev gücünün eski komutanı General Marco Bertolini, ABD Başkanı Joe Biden'ın Avrupa'yı ikiye bölme ve Rusya’yı zayıflatma planları yaptığını ifade etti.

İtalyan basınından L'Antidiplomatico’ya demeç veren General Marco Bertolini, ABD Başkanı Joe Biden'ın Avrupa'yı ikiye bölmek ve Rusya’yı zayıflatmak istediğini dile getirdi.

İtalyan General açıklamasında, “ABD Başkanı Ukrayna'da barıştan çok Rusya'nın kanını akıtacak ve Avrupa'yı, Soğuk Savaş dönemindeki sınırlarla olmasa da yeniden uzlaşmaz ‘batı’ ve ‘doğu’ kısımlarına bölecek bir ‘yıpratma savaşının’ başlamasını istiyor” diyerek, uluslararası toplumun birçok üyesinin Biden’ın bu planlarını su yüzüne çıkardığını belirtti.

Ayrıca açıklamasının devamında ABD Başkanı’nın planlarının ahlaksızlığına dikkat çeken General Marco Bertolini, başlangıçta Ukrayna'daki durumu mümkün olan en kısa sürede çözmeye meyilli olan Moskova'nın duruşu ile kıyasla burada özel bir zıtlık görüldüğünü kaydetti.