image

PeyamaKurd - İspanya'yı ziyarette bulunan Stoltenberg, Sanchez ile ortak açıklamasında, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütünün (NATO) gelecek yılki zirvesinin Madrid'in ev sahipliğinde 29-30 Haziran'da olacağını duyurdu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya'nın başkenti Madrid'e yaptığı ziyarette, Kral 6. Felipe ve Başbakan Pedro Sanchez ile ayrı ayrı görüştü.

Gazetecileri ortak açıklamada bulunan Sanchez ve Stoltenberg, gelecek yıl Madrid'de planlanan NATO zirvesinin 29-30 Haziran'da yapılacağını duyurdu.

"Bu NATO için tarihi bir andır"

Başbakan Sanchez basın açıklamasında, İspanya'nın NATO üyesi olmasının 40. yılına denk gelecek zirvenin, NATO'nun gelişimi ve güçlenmesi açısından tarihi öneme sahip olacağını dile getirdi.

Zirve toplantısına değinen İspanya Başbakanı Sanchez, "Bu, NATO için tarihi bir andır. Gerçek bir güvenlik başarısının hikayesi olan bir NATO'nun yeni önceliklerini tanımlamaya odaklanacağız" ifadesini kullandı.

Ayrıca NATO Genel Sekreteri Stoltenberg de İspanya'nın "küresel güvenliğin sağlanmasında ve Kabil'deki tahliyelerde liderlik eden ülkelerden biri olduğunu" belirtti.