image

PeyamaKurd - Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD Kongresi'nin Ruslara yönelik yeni yaptırımlarla ilgili açıklamalarını değerlendirerek, bu şekilde bazı kişilerin lobicilik şirketlerine büyük para karşılığında verdiği sözleri yerine getirdiğini, bazılarının ise reytinglerini yükseltmeye çalıştığını kaydetti.

Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Kongresi'nde Ruslara yönelik yeni yaptırımlar hakkında yapılan açıklamaları ele aldı.

Açıklamasında “Kongrede çok fazla kulak asmayan pek çok kuduz temsilcinin olduğunu biliyoruz" diyen Peskov, şunları dile getirdi:

"Birileri lobi şirketlerine verdiği sözleri yerine getiriyor. Oysa biz, lobicilik şirketlerinin bizim tırnak içi ‘iyiliğimizi isteyen’ birçok kişi için, büyük paralar karşılığında gece gündüz çalıştığını biliyoruz. Bazıları ise sadece reytinglerini yükseltmeye ve şimdiden bir sonraki seçimler için destek sağlamaya çalışıyor."

"Washington'un böyle bir adım atmayacağını umuyoruz"

ABD Kongresi'nde Ruslara yönelik yeni yaptırımlar hakkında yapılan açıklamaları ‘aptallık’ olarak nitelendiren Peskov, Washington’un böyle bir adım atmayacağını umduğunu ifade etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Elbette, böyle bir aptallığın yapılmayacağını ummak isterim, zaten bunu başka türlü nitelendirmek imkansız. Cenevre'nin ruhunu ve atmosferini düşüncesizce baltalayarak yıkıcı bir zarar verilmeyeceğini ummak isterim."