image

PeyamaKurd - ABD'deki birçok kuruma yönelik yapılan siber saldırıların yapıldığını belirten ABD Başkanı Donald Trump, söz konusu bu saldırıların arkasında Çin’in de olabileceğini ifade etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalara yer veren Donald Trump, resmi kurumlara yapılan siber saldırılar hakkında kendisine tam bir bilgilendirme yapıldığını belirterek, “Siber saldırı gerçekte sahte haber medyasında olduğundan çok daha büyük" değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Trump, her şeyin kontrol altında olduğunu vurgulayarak, “Rusya, Rusya, Rusya. Herhangi bir şey olduğunda öncelikli terane bu, çünkü ana akım medya, çoğunlukla mali nedenlerden ötürü, Çin’in de (saldırıların arkasında) olabileceği olasılığını tartışmaktan korkuyor (olabilir!)" sözlerine yer verdi.

"ABD için yozlaşmış bir utanç haline geldi"

ABD'de 3 Kasım başkanlık seçimleri sırasında tuhaf oy kullanma makinelerinin de hedef alınmış olabileceğini ifade eden Trump, “Ki bu durum (seçimlerin) ABD için daha da yozlaşmış bir utanç haline geldiğini ve açık bir şekilde benim kazandığımı gösterir" açıklamasında bulundu.

Ayrıca mevcut Başkan Trump’ın Twitter’daki paylaşımı siber saldırı konusunda kendi kabinesindeki üst düzey açıklamalarla çeliştiği şeklinde yorumlandı.