image

PeyamaKurd - Joe Biden yönetiminin Afganistan'dan çekilme kararını memnuniyetle karşıladığını belirten ABD'li Demokrat Senatör Bernie Sanders, "Donald Trump'ın ve yönetiminin hayranı değilim ama kendisi sonsuz savaşları bitirme konusunda haklıydı" ifadesini kullandı.

Amerikan medyasından CNN'de yayınlanan bir programda konuşan Demokrat Vermont Senatörü Bernie Sanders, yeni yönetimin Afganistan'dan çekilme kararını ele aldı.

ABD'li senatör açıklamasında, Biden yönetiminin dün duyurduğu ABD askerlerini Afganistan'dan 11 Eylül'e kadar çekme kararından büyük memnuniyet duyduğunu kaydederek şunları dile getirdi:

"Başkan Biden'ın yaptığı şey, Başkan Trump'ın bir araya getirdiği anlaşma koşullarını devralmak oldu. Donald Trump'ın ve yönetiminin hayranı değilim ama kendisi sonsuz savaşları bitirme konusunda haklıydı."

Ayrıca Sanders, söz konusu savaşların sonsuza kadar sürmeyeceğini kaydederek, sahada askerlerin varlığı yerine diplomasi, eğitim ve sağlık gibi alanlardaki çabaların çok daha önemli olduğunu kaydetti.