image

PeyamaKurd - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetimi surlar için çektirmek istediği tanıtım filmine 400 bin liralık ihale yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) kayyımı Münir Karaloğlu, Diyarbakır surlarının tanıtımı için bir firmayla 400 bin liraya pazarlık usulüyle anlaştı.

Pazarlık usulüyle yapılan ihaleye 2 firma katıldı. Yaklaşık maliyeti 398 bin 666 TL’ye anlaşılan tanıtım filminin ihalesi, 16 Haziran’da yapıldı. DBB ile ihale verilen İstanbul Beyoğlu merkezli Filmcode Yapım Limited Şirketi arasında sözleşme 6 Temmuz’da imzalandı.

Tutuklu DBB Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, sosyal medya hesabından yapılan ihaleyi “Kayyum iftiharla sunar; Amed Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla sıfır maliyet ile hazırlayabilecekleri tanıtım filmini 400 bin liraya mal ederek belediye kasasına nasıl çökülürün filmini çekiyorlar” açıklamasıyla duyurdu.

Diyarbakır kayyımı Karaloğlu, şehrin birçok yerine yerleştirdiği, yurttaşların ‘çirkin ve beceriksizce bulduğu’ heykellerle de haziran ayında gündeme gelmişti.

Karpuz içerisine oturtulmuş çocuk, tepside kadayıf taşıyan insan, halay çeken insanlar, zincir, hasır gibi heykeller sosyal medyada geniş yankı bulmuştu.