image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, İngiltere’nin Erbil Başkonsolosu Rosie Cave’yi ile yaptığı görüşmede, Kürdistan Bölgesi’ndeki işlerinde başarılı olması için ona tam destek olacaklarını ifade etti.

İngiltere'nin Kürdistan Bölgesi Başkonsolosu görevine atanan Rosie Cave, bugün Erbil’de Başkan Neçirvan Barzani tarafından kabul edildi.

İkili görüşmeye ilişkin bir açıklama yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başkanlığı'na göre, Neçirvan Barzani’nin Cave’yi yeni görevinden ötürü kutladığı, Kürdistan Bölgesi'ndeki çalışmaları ve görevlerinin başarısına tam desteğini yinelediği, aynı zamanda İngiltere’nin tüm alanlardaki yardım ve desteklerinden ötürü Kürdistan Bölgesi’nin teşekkürlerini ilettiği belirtildi.

"Her türlü işbirliği ve koordinasyona hazırız"

Rosie Cave, Kürdistan Bölgesi’nde göreve başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu sözlere yer verdi:

“Ülkesinin Kürdistan Bölgesi ile ilişkilerini her alanda daha da ileriye götürmek için her türlü çabayı göstereceğini ve Kürdistan Bölgesi'ndeki ilgili taraflarla her türlü işbirliği ve koordinasyona hazırız"

Öte yandan Neçirvan Barzani ve Cave görüşmesinde, Kürdistan Bölgesi ile İngiltere arasındaki ilişkileri geliştirmek ve iş birliğini sürdürmek konusundaki isteklerinin dile getirildiği vurgulandı.