image

PeyamaKurd - KSDP lideri Muhammed Hacı Mahmud, Kürdistan Bölgesi’nin anayasal özelliğine vurguda bulunarak, “Kürtler kendilerine karşı olan tüm kararları reddetmeli” ifadesinde bulundu.

 Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (KSDP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Kürdistan Bölgesi’nin anayasal özelliğine dikkat çekti

Muhammed Hacı Mahmud, “Kimse Kürdistan Bölgesi’ne bir iyilikte bulunmadı, bu oluşumu altın tepside sunmadılar. Kürdistan Bölgesi, halkının kanı ve gözyaşlarının ürünüdür” dedi.

Kürtlerin kendilerine karşı olan tüm kararları reddetmesi gerektiğini vurgulayan KSDP lideri, “Daha önce Kürtlerin yok edilmesini amaçlayan anlaşmalar imzalanmıştı. Ancak Kürtler mücadele ederek bu anlaşmaları geçersiz kıldı. Kürtler, meşru haklarını elde etmek ve devrimlerini gerçekleştirme konusunda kendilerini tereddüte düşürecek hiçbir tarafın etkisinde kalmadı” sözlerini dile getirdi.

KSDP lideri, ulusal ve anayasal bir hak olarak Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nden petrol satışına devam etmesini sitedi.

Kürtlerin birlik ve beraberliğine de değinen Hacı Mahmud, “Birlik ve beraberliğimizi sağlarsak hiçbir güç bize karşı çalışamaz” değerlendirmesinde bulundu.