image

PeyamaKurd - Süleymaniye’deki Amerikan Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin anayasal hakları dışında hiçbir talebinin olmadığını dile getirdi.

Irak’ın içerisinde bulunduğu durumdan kurtulmasının tek yolunun anayasanın uygulanması olduğunu dile getiren Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin anayasal hakları dışında hiçbir talebinin olmadığını vurguladı.

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih’in de yer aldığı programda konuşan Neçirvan Barzani açıklamalarında Irak’ın şuan içerisinde bulunduğu süreci aşmasının tek yolunun Irak Anayasası’nın uygulanması olduğunu vurguladı.

Tüm bileşenlerin haklarının garanti altına alınması şartı!

Açıklamalarında önceki nesillerin, yeni nesillerin daha iyi yaşaması için çok çalıştığını kaydeden Neçirvan Barzani, mezun olan öğrencilerin daha iyi bir toplum için çalışması gerektiğini kaydetti.

Ayrıca Neçirvan Barzani konuşmalarında Iraklı siyasi taraflara anayasa temelinde tüm sorunların çözümü için çaba göstermeleri çağrısında bulunarak, Irak’ın varlığını sürdürmesinin öncelikli şartının, tüm bileşenlerin haklarının garanti altına alınması olduğunu belirtti.