image

PeyamaKurd - Başkent Erbil'de Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan İslami Birliği (Yekgirtu) ve Kürdistan Adalet Topluluğu’na (Komel) ziyaretlerde bulundu.

Yapılan ziyaretlerde Kürdistan Bölgesi başkan yardımcıları Mustafa Seyid Qadir ve Cafer Şeyh Mustafa katılırken, Komel lideri Ali Babir ve Yekgirtu lideri Selahaddin Muhammed Bahaddin ile gündeme ilişkin konulara masaya yatırıldı.

Neçirvan Barzani yapılan ziyaretlerde, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi durumun yanı sıra Kürdistan Bölgesi anayasasının hazırlanma süreci, Erbil-Bağdat ilişkileri ve Irak’ta yapılacak seçimler gibi konular değerlendirdi.

Siyasi liderle yapılan görüşmelerde Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm kesimlerin ortak çalışması ve birliğin önemine vurgu yapılarak, Kürdistan Bölgesi Başkanlığı makamının tüm tarafları birleştiren ortak çatı rolüne sahip olduğu kaydedildi.

Ayrıca ziyarette, Kürdistan Bölgesi’nin şimdi ve gelecekte karşı karşıya kalacağı tehditlere karşı birlikte mücadele edilmesi ve Kürdistan Bölgesi’nin yüksek menfaatlerinin korunmasının herkesin görevi olduğuna dikkat çekildi.