image

PeyamaKurd- PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, İmralı Cezaevi’nde bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan’la ilgili yeni bilgiler aldıklarını ve “büyük savaşın İmralı'da yürütüldüğünü” ifade etti. 

Murat Karayılan, bugün yaptığı açıklamada, Abdullah Öcalan’ın durumuyla ilgili çarpıcı bir bilgiyi de paylaştı.  Dengê Welat Radyosu’na konuşan Karayılan, “Efrin’deki direnişin durdurulması için devletin İmralı’ya bir heyet gönderdiğini ve büyük savaşın İmralı’da yürütüldüğünü” söyledi.  

İmralı’daki yeni gelişmeye yönelikte konuşan Karayılan:

“Bizler yeni bilgiler aldık. Hepsini burada açıklamak istemiyorum. Hareketimizin yönetimi bu konuya ilişkin olarak halkımıza ve kamuoyuna gerekli resmi açıklamayı yapacaktır. Türkiye ve Rusya arasında stratejik bir ittifak yapılmıştır.

Türk devleti, Kürt halkına düşmanlık yürütüyor”

Efrin’deki direnişi durdurmak için bir heyet olarak İmralı’ya gitmişler ve Önderliğimiz üzerinde baskı kurup, bu talepte bulunmuşlar. Bu talep Önder Apo tarafından reddedilmiştir. Bu çerçevede İmralı’daki sistematik işkenceyi daha da ağırlaştırdılar. Böyle bir bilgi aldık. Ancak söylediğim gibi hareketimizin yönetimi kapsamlı bir açıklama yapacaktır. Çünkü bu durum çok önemlidir. 

Çok açıkça görülüyor ki Türk devleti Kürt halkına karşı kapsamlı bir düşmanlık yürütüyor. Kürtlerin direnişini kırmak için birçok güçle ittifak yapmıştır. Duruşları ve saldırıları sıradan değildir. Bu saldırı çok kapsamlı ve derin bir saldırıdır. Bu sonuç çıkıyor. Kuşkusuz Önder Apo da bu durumu fark etmiştir, bunun için de gerekli duruşu sergilemiştir. Bizler, elimizdeki bu bilgilerle bunu anlıyoruz. 

Ortaya çıkan diğer bir durum da, Efrin’de halkımızın direnişi karşısında düşman çok zorlanmıştır. Direnişi kırmak için her türlü yol ve yönteme başvurdukları anlaşılmaktadır. Bu çerçevede bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bilgiler kamuoyuyla paylaşılacağına inanıyorum.”