image

PeyamaKurd - İngiltere hükümeti UEFA'dan Liverpool ile Real Madrid arasındaki Şampiyonlar Ligi finalinin gecikmesine neden olan Paris'teki olaylarla ilgili soruşturma başlatması çağrısında bulundu.

Açıklamada bulunan İngiltere Kültür, Medya ve Spor Bakanı Nadine Dorries, Paris yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatmasını istedi.

Liverpool taraftarlarının stada girişleriyle ilgili görüntüler ve anlattıklarının derinden endişe verici olduğunu belirten Dorries, binlerce bilet sahibinin takımlarını desteklemek için Paris'e gittiğini vurguladı.

Ayrıca bakan Dorries açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"UEFA'yı, stadyum personeli, Fransız Polisi, Fransa Futbol Federasyonu, Merseyside Polisi ve Liverpool Futbol Kulübü ile koordinasyon içinde neyin yanlış gittiğine dair resmi bir soruşturma başlatmaya çağırıyorum. Yaşananları anlamak ve bu olaylardan ders çıkarmak, herkesin çıkarına."

Diğer taraftan konuya ilişkin konuşan İngiltere'nin Kuzey İrlanda'dan Sorumlu Bakanı Brandon Lewis, Fransız polisinin Liverpool taraftarlarına karşı "agresif bir tutum" sergilediğini ve bunun "endişe verici" olduğunu belirtti.